ZPOVĚĎ | Moje aktivita na sítích, cíle, motivace

19.02.2024

Přepis videa z YT. 

Ahoj, vítám vás u takové malé zpovědi, u které jsem hodně cítila potřebu vám natočit. Takže nejsem nějak učesaná, namalovaná, nastrojená. Jenom jsem si prostě sedla, a řekla jsem si, že to chci dát všechno do kupy.

Taková moje malá zpověď. 

Já jsem si uvědomila, že jsem strašně dlouho si přála být aktivní na internetu, a předávat lidem vědomosti co se týče cvičení, tréninku, zdraví, stravy a podobně. Na druhou stranu jsem si uvědomila, že po nějaké době na instagramu, že ať se snažím jak chci, tak to úplně není pro mě. Protože tam hraje roli pravidelnost, to, že sdílíte pořád něco a jakmile na chvilku přestanete a dáte si pauzu, tak vás ten algoritmus zase hodí dolů. Takže se pak vlastně snažíte od nuly.

To je jedna taková věc, která jsem zjistila, že mě stresuje. A druhá věc, co mě tak nějak úplně nesedí na těchto rychlých sociálních sítích, je ta možnost toho širokého kontaktu s lidmi. To neznamená, že nechci být v kontaktu s lidmi, ale zjistila jsem, že ač mi chodí krásné zprávy a já na ně hrozně ráda reaguji, tak jich tam je třeba kolem 15-20, což sice není nějaké strašné číslo, ale já jsem pak ve stresu, že mám odepisovat (a chorobně to odkládám). I když to jsou hezké, milé zprávy. Většinou takové podporující. 

Přesun na jiné sítě?

Po těch asi 3 letech, co se snažím na tom IG nějak více projevovat, tak jsem zjistila, že mě to spíš unavuje, než aby mi to něco dávalo. Což mě mrzí, na druhou stranu ale vím, že tu jsou další platformy, jako je Youtube nebo můj web, kde mi to sedí a mohu být víc otevřená. Ty informace se tak dostanou k lidem, ke kterým chci, aby se dostaly. Na druhou stranu na IG se ukazují vlastně všem, komu skočí do oblíbených nebo doporučených videí, a pak se vám tam objevují třeba komentáře, které úplně číst nechcete. To je sice věc, se kterou se zvládnu poprat. Na druhou stranu proč se tomu vystavovat, když to úplně nemám za potřebí?

Pomůžeš mi?

Když se podíváme zpátky k tomu, proč jsem se tu s vámi takto chtěla pobavit, tak je to taková malá žádost o vaši pomoc, protože já se v tuto chvíli cítím trochu ztracená, co se týče internetu. Mám víc variant, co vše bych chtěla, ale vím, že to nemůžu dělat vše najednou, protože na to nemám energii a časovou kapacitu.

Všichni víte, že trénuji osobně v Třinci, a tam jsem celkem dost času - za což cítím velkou vděčnost. Vám, co tam se mnou jste, moc děkuji za to, že tam se mnou jste a že mi dáváte tu pozitivní energii, kterou člověk na internetu tolik nepochytí. A když jo, tak pořád to není ten osobní kontakt. A já bych vás chtěla poprosit o to, abyste se mi nějak vyjádřili do komentáře pod video, co si myslíte, že by pro vás, kteří mě rádi sledujete třeba i na IG, bylo takové přínosné, co se týče předávání informací, kontaktu se mnou a vlastně takovou formou, abych i já z toho byla spokojenější - i když teď jsem spokojená, ale sociální sítě asi úplně nejsou pro mě. Asi už jsem na to stará, nevím. :) Ale necítím se na to, abych někde prorážela nějakými virálními videi a točila věci, které úplně necítím. A proto jsem vás chtěla poprosit, jestli ten obsah, který vy vyhledáváte, jsou spíš články (které já bych ráda psala, ale na to už absolutně čas není, ale samozřejmě vím, že kdyby o to byl ten zájem, tak já je budu psát strašně ráda, protože mě psaní baví), nebo i videa, nebo nějaká kombinace, že něco natočím a vložím přepis na web, pro ty co nechtějí koukat na video a chtějí si to raději přečíst.

Další potom je třeba forma online coachingu, kterou si myslím že někteří z vás rádi využijí, a chtěla bych se na to víc soustředit právě díky tomu, že vynechám trošku ten IG, budu tam míň aktivní a ty kvalitní informace budu předávat spíš touto formou, která je taková lepší, co se týče toho nakumulování informací na jedno místo. Na IG se toho totiž moc nevejde, na reels se vejdou tak tři věty, a při tvorbě posledního reels jsem skončila na 5 minutách, takže se mi to nikam nevejde. :) Takže to půjde stejně asi na Youtube.

YouTube

Videa na YT by mě moc bavila, ale nejsem nějaký zkušený střihač. Nemám profi vybavení, mám svůj foťák, mobil a tripod. Takže by to bylo formou takových informací povídáním, někdy bych tam něco střihla z tréninku, no a do toho se vlastně pojí i to, jaká videa vydávat. Jestli vás zajímá povídání o nějakém tématu (ta témata mi rovnou můžete házet do komentáře), nebo jestli vás baví spíš Day of Life (co já ten den dělám), nebo jestli vás baví taková kombinace, nebo spíš nějaký vzdělávací věci, nebo tipy na aktivity, nebo přímo třeba i natočit trénink. Protože hodně z vás chce cvičit i doma, nebo nemáte čas kolikrát chodit do fitka, tak jestli chcete natočit nějaké tipy na doma. Do toho bych se hrozně ráda pustila a hrozně ráda bych to udělala tou formou, že by to samozřejmě bylo všechno a YT zadarmo, a kdyby se to třeba někdy víc rozjelo, tak by se mi moc líbila forma nějakého online kurzu nebo nějakého online cvičení, kde vlastně byste se přihlásili do kurzu/programu, a tam by ta videa byla natočená. Bylo by to třeba na 3 měsíce a 3 měsíce byste jeli třeba na způsob 30 Days Shred (J. Michaels) a vy byste si jeli sami. Samozřejmě těch videí by bylo víc. Nebylo by to stejnou formou. Nebylo by to HIIT, byly by tam aktivace a podobně.

Závěrem + pro vás - motivace

Takže to je taková moje zpověď, že já se teď na tom IG cítím trošku vyhořená a vím, že na sebe nechci zbytečně tlačit, a vím že ty informace můžu předat jinou formou, jako třeba takhle.

Takže budu moc ráda, když se mi vyjádříte dolů. A moc mi to pomůže. :)

Nebo jestli pro mě máte i nějakou kritiku, pozitivní i negativní, já budu moc ráda za každý vaše slova. Moc mi to v tom mém současném dilema pomůže. Už tam byly pokusy o offline kurzy, webináře i účast v nějakých kurzech mých kolegyň, a já se v tom úplně necítím ve svých kramflecích. Takže vlastně to jsou ty nápady, co mně nějak přišly do hlavy. Kam já bych chtěla směřovat a co mi vlastně v hlavě leží od mých 16 let. 

Samozřejmě ráda bych i vás povzbudila, abyste si z toho i vy něco odnesli tím, že mi tady pomůžete. Chtěla bych vám říct, že ta 

motivace, kterou vidíte na IG a co i mně se na tom IG nelíbí - ne každý, myslím si že NIKDO není 100 % času namotivovaný do té své činnosti. 

Vždycky tam je něco, co vás brzdí, trochu stresuje, nebo i hodně stresuje. Něco, co vám třeba na chvilku přinese i nějaká negativa, nebo co vám je přináší často. Já třeba ze svého pohledu doporučuji vyfiltrovat si nejen lidi, kterými se obklopujete a které okolo sebe moc nechcete, a zároveň vyfiltrovat ty aktivity. To, že sousedka se živí influencerstvím, neznamená, že vy se tím taky musíte živit. Nebo že vaše kolegyně v práci 8 nebo 12 hodin denně pracuje, pak jde ještě na 4 tréninky a večer uvaří rodině zdravou večeři neznamená, že vy musíte. Najděte si tu svou motivaci, co vy chcete dělat, co vás baví. Budete pak mnohem spokojenější a všechno vám půjde lépe od ruky a budete mít hned víc důvodů se smát.

To je jen taková maličkost, co jsem vám chtěla říct.

Děkuji za všechny vaše komentáře a budu se moc těšit na nějaké další video, na všechny ty vaše zprávy, tipy, kritiku, návrhy, co byste rádi i slyšeli - přímo konkrétní téma, a já se to pokusím nějak zpracovat.

Mějte se krásně, užijte si den, děkuji za váš čas!

Čau :)