ROZHOVOR: Darina Knyblová

09.12.2022

Dnes trochu netradičně - rozhodla jsem se přinést vám pár krátkých rozhovorů s inspirativními osobami. První z nich je klientka Darča. Můžete ji často vidět na stories na Instagramu (střípky z tréninků v PE studiu). Na videa s Darčou chodí celkem často i pozitivní reakce a dotazy, jak často cvičí, co spolu cvičíme a obdivné zprávy typu "jak to může všechno takhle zvládat," nebo "co dělá jinak?"

Položila jsem tedy Darče pár otázek. Odpovědi vás možná překvapí, možná dodají potřebnou motivaci.


Mohla by ses prosím v krátkosti představit všem, kteří tento rozhovor čtou? Jak se jmenuješ, odkud jsi, jaké máš zaměstnání?

Jmenuji se Darina a už od narození bydlím v Třinci. Přes dva roky pracuju v jedné větší třinecké restauraci.


Jak ses vlastně dostala ke cvičení? Cvičila jsi předtím?

Ke cvičení jsem se dostala úplnou náhodou, nebylo to plánované. Má kamarádka chodila do PE studia k Evči a moc si tréninky vychvalovala. V lednu jsem od ní dostala poukázku na 3 tréninky. Ze začátku jsem chtěla cvičit hlavně kvůli tomu, abych aspoň něco pro sebe a své zdraví dělala. To se velmi brzo změnilo a cvičení mě zcela pohltilo. Teď je pohyb jedna z mých největších vášní.

Do PE studia jsem přišla jako úplný začátečník. Párkrát předtím jsem byla v posilovně, ale to by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Ve škole tělocvik taky nebyl zrovna můj oblíbený předmět.


Dalším z dílčích cílů bylo naučit se shyb nadhmatem
Dalším z dílčích cílů bylo naučit se shyb nadhmatem

Co si myslíš, že je klíčem k rychlým a zároveň kvalitním výsledkům? Jsou to cíle, počet tréninků týdně nebo osobní přístup?

Už při mých prvních trénincích jsem pochopila, že nastavit si nějaký dosažitelný cíl je pro mě důležité. Dokážu si pak uvědomit, jak moc se posouvám dopředu. Nejde pak ani slovy popsat, jakou mám z překonání cíle radost. Do teď si pamatuju, že můj první cíl byl se naučit dámský klik.


Jak se ti daří skloubit tréninky s osobním a pracovním životem?

Někdy je to pro mě opravdu náročné, abych tréninky stihla s prací a ostatními povinnostmi. Nejčastěji mívám tréninky ráno a musím brzy vstávat. Postupem času jsem si na takový režim navykla. Ranní tréninky mě vždy nabijí energií na celý den.


Máš nějaký tip na to, co děláš, když jsi unavená nebo demotivovaná a čeká tě trénink?

Nemyslím si, že zatím byla nějaká situace, kdy bych byla demotivovaná jít na trénink. Jak jsem již psala, tak tréninky mě baví a naplňují.


Jak řešíš stravu? Hlídáš nějak svůj příjem kalorií? Kupuješ raději kvalitnější potraviny?

Abych byla zcela upřímná, tak stravu si hlídám jen minimálně. Jím to, co mi chutná. Příjem kalorií jsem si nikdy nepočítala. Samozřejmě nejím každý den smažený sýr, chipsy a podobně nezdravá jídla. Kdybych na takové jídlo dostala chuť, neměla bych výčitky svědomí si to dát.


Kolik máš pohybu mimo trénink? Využíváš po městě auto nebo MHD, nebo raději pěšky?

Osobní rekord - 100 kg na sumo mrtvý tah
Osobní rekord - 100 kg na sumo mrtvý tah

Pohybu mimo trénink mám poměrně dost. Má práce nepatří zrovna k těm sedavým zaměstnáním. Většinu pracovního dne stojím na nohou. Jsou dny, kdy jsem v práci třeba i 14 hodin. Když je toho hodně, mám za celý den klidně i 25 000 kroků.

Po městě chodím vždy raději pěšky. Můžu tak aspoň vnímat věci okolo sebe, přemýšlet a pustit si něco do sluchátek.


Kdybys měla vyzdvihnout 3 věci ve tvém životě, které ti pomáhají udržet si úsměv na tváři, co by to bylo?

Nedokážu vyzdvihnout 3 konkrétní věci ve svém životě, které mi pomáhají udržet si úsměv na tváři. Snažím se spíš myslet vždy co nejvíce pozitivně a brát věci zkrátka takové, jaké jsou.

Moc děkuji za možnost zveřejnit rozhovor a přeji ti ještě plno dalších splněných cílů, a nejen ve fitku!